Pewne zwycięstwo w Nożynie

W drugiej kolejce słupskiej B-Klasy Urania pewnie wygrała na wyjeździe z WKS Nożyno 4-0.

Pierwsza połowa spotkania została totalnie zdominowana przez drużynę gości. Urania dochodziła do wielu sytuacji i już w 7 minucie wyszła na prowadzenie, za sprawą Adriana Lass. Nasz pomocnik po otrzymaniu piłki w środku boiska wypuścił ją sobie zza linie obrony, po czym doszedł do niej i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości. Wiele krwi goście popsuli defensywie Nożyna z rzutów rożnych. Podczas jednego „cornera” Adrian Lass dośrodkował piłkę na drugi słupek, gdzie znajdował się Tomasz Kapeluch. „Kowal” głową skierował piłkę na piąty metr, gdzie znajdował się Arkadiusz Stencel, a ten wpakował futbolówkę do bramki. 5 minut później doszło do dość dziwnej sytuacji. Defensywa gospodarzy wycofała piłkę do bramkarza, przy którym natychmiastowo znalazł się Mateusz Hinc. Goalkeeper wybijając piłkę trafił w naszego napastnika, od którego „gała” wpadła prosto do bramki. Wynik pierwszej połowy mógł być jeszcze bardziej owocny, jednak piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki, m. in. przy dwóch sytuacjach na niemalże pustą bramkę.

Druga połowa również zaczęła się dla nas dobrze. W 50 minucie Tomasz Kapeluch dośrodkował piłkę do Wojtka Płaksy, który uderzył na bramkę, bramkarz wybronił jego strzał, jednak był bezradny przy potężnej dobitce Wojtka. W 67 minucie kolejną sytuacje na strzelenie bramki miał Lass, jednak brutalne wejście bramkarza uniemożliwiło mu zdobycie dubletu w tym spotkaniu. Jeszcze bliżej swojego pierwszego gola w barwach Uranii był Kamil Ciemiński, jednak jego uderzenie w wolnego zatrzymało się na poprzeczce. Wraz ze zbliżającym się końcem spotkania w grę Uranii wkradało się co raz więcej niedokładności i chałtury, przez co raz więcej roboty miał nasz bramkarz. Pewna gra na przedpolu Marcina Czapiewskiego uniemożliwiała jednak utratę bramki. Tuż przed końcem spotkania mogliśmy podwyższyć prowadzenie do 5-0, jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Macieja Kukli poleciał minimalnie nad poprzeczką.

WKS Nożyno 0-4 KS Urania Udorpie

Bramki: A.Lass, A. Stencel, M. Hinc, W. Płaksa

Skład: M. Czapiewski – W. Płaksa, R. Hendel, M. Sołtysiak, K. Soldatke – A. Stencel, A. Lass, T. Kapeluch – K. Ciemiński (M. Kukliński), D. Miksa (D. Nosal) – M.Hinc (M. Kukla)