SPARING: Urania Udorpie 4-3 Kaszubia II Studzienice

W czwartym sparingu w okresie przygotowawczym Urania Udorpie wygrała 4-3 z rezerwami Kaszubi Studzienice.

Jak przystało na dwóch ligowych rywali mecz był dość wyrównany. Mecz jednak lepiej zaczęli piłkarze Kaszubii. W pierwszej sytuacji meczu jednak robinsonadą popisał się Hinc. Jednak w kolejnej akcji po dośrodkowaniu w pole karne niefortunnie piłkę do bramki skierował jeden z naszych obrońców. Po kilku minutach jednak udało się odpowiedzieć naszym zawodników. Krzysztof Soldatke bijąc rożny wkręcił ją z narożnika do bramki i wyrównał stan rywalizacji. Przed przerwą na prowadzeniem wyprowadził nas Krystian Strzyżewski.

Drugą połowę lepiej zaczęli nasi zawodnicy. Silny strzał pod poprzeczkę z 16 metra Mateusza Hinca dał nam dwubramkowe prowadzenie. Jednak po bramce inicjatywę przejeli piłkarze Studzienic. Najpierw po lekko kontrowersyjnym faulu sędzie podyktował karnego, którego zawodnik ze Studzienic pewnie wykonał umieszczając piłkę pod poprzeczką. Parę minut później po dośrodkowaniu mocnym strzałem zawodnik Kaszubi wyrównał wynik spotkania. W ostatniej akcji meczu sędzia podyktował rzut wolny na 16 metrze. Do piłki podszedł Kamil Ciemiński, który zmieścił piłkę tuż przy słupsku ustalając wynik meczu.

Urania Udorpie 4-3 Kaszubia II Studzienice (K. Soldatke, K. Strzyżewski, Mateusz Hinc, K. Ciemiński)

URANIA: Maciej Hinc - K. Soldatke, R. Hendel, J. Zmuda Trzebiatowski, B. Dix - K. Strzyżewski, A. Lass, J. Gembka, A. Stencel, K. Ciemiński - Mateusz Hinc; M. Dorawa, W. Jankowski.