Mecz na szczycie na inauguracje

Już w jutro, w niedzielne popołudnie w Nakli na miejscowym boisku będzie miał miejsce mecz, na który wielu czekało. Lider z Udorpia przyjedzie do Nakli zagrać z wiceliderem – Gromem Nakla.

To nie będzie tylko zwykły mecz. Stawką tego meczu jest fotel lidera. Te dwie drużyny dzieli tylko jeden punkt i wynik tego spotkania może mieć znaczący wpływ na tabelę ligową. Obydwie drużyny poza sobą na pewno mogą się obawiać trzeciego w tabeli Motarzyna, które do lidera traci zaledwie 3 punkty. Mecz ten więc na pewno przyniesie masę emocji.

Po ostatnim meczu tych obydwu drużyn możemy spodziewać się także worka z bramkami. W pamięci zawodników na pewno pozostał sierpniowy mecz, który za bezstronnego kibica na pewno mógł być nazywany meczem sezonu. Grom po pierwszej połowie nie dawał żadnych szans Uranii, strzelając 3 bramki i nie dając dojść do głosu zawodnikom z Udorpia. To co zrobili po przerwie nasi zawodnicy było czym niesamowitym, comeback który budził podziw – z 0-3 na 4-4. Nie liczymy, że i w jutrzejszym pojedynku padnie aż 8 bramek, ale pamiętajmy, że jest to B-klasa, jest to piłka nożna – w tym meczu może zdarzyć się dosłownie wszystko.

Jak możemy wnioskować po ligowej tabeli Grom zagrał dosyć dobrą rundę jesienną. W 9 kolejkach zdobył 19 punktów remisując jedynie z naszą drużyną 4-4, a przegrywając z Kaszubią II Studzienice 1-2 oraz z Victorią Dąbrówka także 1-2. Wyniki reszty spotkań na pewno mogą budzić podziw jeżeli chodzi o ofensywę – w 9 meczach zdobyli oni aż 39 bramek, stając się najskuteczniejszą drużyną ligi. Choć w meczach domowych nie są fortecą nie do zdobycia, gdyż mają na swoim koncie 1 przegraną domową, to jednak w 4 meczach u siebie stracone tylko 3 bramki mogą budzić lekkie obawy przed rozwiązaniem worka z bramkami przez naszych zawodników.

Będzie to na pewno bardzo trudny sprawdzian dla aktualnego lidera z Udorpia. Utrzymać pozycję lidera będzie trudno utrzymać, gdyż rywalizacja o nią i liczba kandydatów, którzy z chęcią zajęli by nasze miejsce jest długa i mocna. Pierwszy mecz będzie pokazem wartości obydwu drużyn. Za faworyta uznawany jest mimo wszystko Grom, jednak nasi zawodnicy pragną wrócić do Udorpia z trzema punktami oraz utrzymaniem pozycji lidera.

Czy wrócimy z tarczą, czy na tarczy? Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać już jutro w Nakli od godziny 14 – serdecznie zapraszamy, bo jesteśmy pewni, że emocji, bramek oraz walki na pewno nie zabraknie, a głodni piłki nożnej powinni wrócić z tego meczu najedzeni.