SPARING: Kaszubia Studzienice 1-2 Urania Udorpie

W przedostatnim sparingu przed inauguracją ligi nasza drużyna pokonała w meczu towarzyskim A-Klasową Kaszubie Studzienice 2-1.

Jak można było się spodziewać drużyna Kaszubii prowadziła grę, próbując uśpić Uranie atakiem pozycyjnym. Jednak to kontry naszej drużyny okazały się skuteczniejsze, gdyż schodząc po pierwszej połowie to nasza drużyna cieszyła się jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie pomimo ponownej znacznej przewagi w posiadaniu piłki kolejna groźna kontra została zakończona minięciem Adriana Lass bramkarza i wpakowaniu piłki do pustej bramki. Jedyną odpowiedzią pod koniec spotkania była bramka strzelona przez gospodarzy z dośrodkowania z rzutu rożnego.

W spotkaniu miało też miejsce wyjątkowa chwila - w kadrze meczowej znalazła się, oraz od 70 minuty swój debiut zaliczyła Paulina Kapeluch, która została pierwszą kobietą grającą w barwach naszego klubu. Niestety nie udało się debiutu uwieńczyć golem, jednak wszystko jest przed nią.

Kaszubia Studzienice 1-2 Urania Udorpie (D. Nosal, A. Lass)

URANIA: M. Hinc - M. Sołtysiak, J. Zmuda Trzebiatowski, A. Lass, A. Stencel, B. Dix, D. Nosal, D. Bartkowiak, J. Gembka, K. Strzyżewski, K Soldatke, P. Przybylski, P. Kapeluch, W. Płaksa