Zapowiedź - Baza 44 Siemirowice

W meczu 12 kolejki zespół Uranii uda się do Maszewa Lęborskiego, by w niedzielne przedpołudnie zmierzyć się z Bazą 44 Siemirowice.

Baza zajmuje aktualnie 3 miejsce w tabeli, tracąc do aktualnego lidera, czyli nas 2 punkty (Grom miał przerwę w poprzedniej kolejce z powodu wycofania się Brdy II Przechlewo). Zawodnicy z Siemirowic rewelacyjnie rozpoczęli rundę wiosenną, wygrywając wysoko 2 poprzednie mecze – 7-1 z Nożynem oraz 6-2 z KS Damnicą. Pokazuje to, że są oni aktualnie na fali i czeka nas bardzo cieżka przeprawa w zawszę cieżkiej Twierdzy w Maszewie (boisko w Siemirowicach znajduję się od paru lat w remoncie - przy. red.).

Jeżeli mielibyśmy obstawiać wynik, na pewno nie byłby to remis – w aktualnym sezonie Baza ani razu nie podzieliła się zdobyczą punktową wygrywając 6 razy, a 4-krotnie uznając wyższość rywala. U siebie jest ona zdecydowanie mocniejsza, gdyż tylko raz okazali się gościnni przegrywając 2-7 z Gromem Nakla. Strzelili oni sumując 28 bramek, tracąc 21.

Ostatni nasze spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu 3-1, w którym bramki strzelali Daniel Miksa oraz dwukrotnie Tomasz Kapeluch, którego zabraknie jutro w kadrze meczowej. Natomiast ostatnia nasza wyprawa do Maszewa zakończyła się podziałem punktów 1-1 po bardzo ciekawym spotkaniu.

Czeka nas ciężki bój o cenne punkty ligowe, oraz o utrzymanie się w górnej części tabeli. Mamy nadzieję, że po walce będziemy wracać do domu w dobrych humorach oraz z punktami.