Zapowiedź - WKS Nożyno

Po niedzielnym meczu na szczycie z Gromem, przegranym 0-2, podrażniony zespół Uranii jest jeszcze bardziej głodny punktów oraz bramek. Kolejna szansa na ich zdobycie już jutro. Na boisku w Udorpiu nasz zespół podejmie WKS Nożyno.

WKS Nożyno zajmuję aktualnie ostatnią pozycje w ligowej tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Łatwy mecz przed nami? To tylko pozory. Nożyno to drużyna złożona z głównie młodych zawodników, którzy są wspierani w formacji przez doświadczonych zawodników. Pomimo tego, że nie udało im się w tym sezonie zdobyć punktów jednego nie można im zabrać – pasji, ambicji. W każdym meczu zostawiają na boisko naprawdę dużą cząstkę siebie i należy im się za to na pewno wielki szacunek.

W obecnej kampani ligowej, jak już wspomniałem, nie udało im się wygrać, a nawet zremisować spotkania. Ich bilans bramkowy to 13 strzelonych, 58 straconych. Jednak tylko w 3 meczach nie udało im się strzelić co najmniej jednej bramki – i są to mecze z drużynami z TOP 3 (Urania 4-0, Błękitni 5-0, Grom Nakla 10-0). Co więcej – w jednym meczu udało się im strzelić aż 4 bramki, a i tak nie udało się wyszarpać choćby punkta w rywalizacji z Granitem Koczałą, gdzie wynik spotkania brzmiał 4-6.

Ostatni mecz na pięknym boisku w Nożynie naszej drużyny z Nożynem zakończył się 0-4, a zdobyczami bramkowymi podzieli się Adrian Lass, Arkadiusz Stencel, Mateusz Hinc oraz Wojciech Płaksa. Natomiast ostani mecz ligowy Nożyno, czyli pierwszy mecz rundy wiosennej zakończył się w trudnej do pokonania twierdzy Bazy 44 skończył się wynikiem 7-1.

Na sam koniec zostało mi jedynie zaprosić Was na jutrzejsze spotkanie. Pierwszy gwizdek arbitra Jaromija Janusza na boisku w Udorpiu usłyszymy o godzinie 16.